Pewnie widzieliście już dotyczący bibliotek spot reklamowy w telewizorni. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Rozwoju Bibliotek realizuje kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na lokalną bibliotekę - miejsce dostępu do wiedzy, informacji i kultury. To chyba po kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" następny tak wyraźny i obecny w mediach sygnał, zwracający uwagę potencjalnego odbiorcy na problem czytelnictwa. Ja jako bibliotekarz cieszę się, że zwraca się uwagę na biblioteki i ich ofertę, że pokazuje się je jako miejsce przyjazne, dynamiczne i dla każdego. To bardzo duży krok w kreowaniu obrazu tej stereotypowo nudnej instytucji. Co do odbioru omawianego przeze mnie spota zdania są podzielone. Jedni uważają, że bardzo dobrze, że promuje się te usługi bibliotek, które większości są nieznane czyli czasopisma, dostęp do internetu, zajęcia dla dzieci. Inni sądzą, że w materiale za mało jest książki i problemu samego czytelnictwa. Są tacy, którzy uważają, że telewizyjny klip jest nudny i za mało wyraźny. Na szczęście przeważają osoby dla których ważne jest to, że biblioteki nareszcie pokazują, że mają do zaoferowania coś poza standardowymi funkcjami.
Elementami kampanii są także:
Konkurs internetowy „Spotkajmy się w bibliotece”, rozpoczynający się 19 stycznia – dla wszystkich chętnych. Uczestnicy opowiedzą w nim, czego poszukują w swojej bibliotece i co chcieliby, aby się w niej wydarzyło. Nagrody otrzymają zarówno autorzy najlepszych pomysłów, jak i wskazane przez nich biblioteki.
Szczegóły na stronie www.biblioteki.org/konkursy
Portal bibliotek publicznych www.biblioteki.org – służący wymianie doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk, przedstawianiu działalności bibliotek.
Reklamy na autobusach PKS – oklejone nimi autobusy będą przemierzać przez trzy miesiące (od kwietnia do czerwca) całą Polskę, dotrą nawet do najmniejszych miejscowości – z pewnością takich, w których znajduje się lokalna biblioteka.
Ogólnopolski kongres bibliotek – zorganizowany z myślą o wszystkich bibliotekarkach i bibliotekarzach, złożony z interaktywnych warsztatów, spotkań i prezentacji, odbędzie się jesienią 2010 roku.
Mój blog adresowany jest głównie do wszystkich, którzy kochają książki dla dzieci. Zapraszam też do czytania mojego drugiego bloga "Parafernalie" gdzie zamieszczam swoje autorskie projekty. Bez mojej zgody nie można ich nigdzie publikować jak i innych napisanych tutaj rzeczy.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Powrót
Najwyższy czas wracać. Pięć lat przerwy wystarczy. Mateusz też ma pięć lat, wszystko idzie ku dobremu, wszystko się wyprostowało.
-
Dzisiaj polecam Wam ciekawą stronę Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych, którą z kolei poleciła mi koleżanka z Przystanku, która d...
-
Dzielnica Ochota wspiera inicjatywy obywatelskie, które mają na celu zintegrowanie mieszkańców i stworzenie wspólnej przyjaznej do życia prz...
-
Czy ktoś wie jak zrobić łódeczkę z papieru? U nas niby wszyscy, ale z wykonaniem gorzej. Ja przecież umiem, bo robię synkowi stateczki do ką...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz